Naine, kes teab roboteid ja hea näonaha saladust

Triin Mahlakõiv on naine, kelle silmad lähevad põlema startupide, IT ja tehnoloogiasektori teemade peale. Triin on ennast selles maailmas sisse seadnud nii projekti- kui ka kommunikatsioonijuhina. Ta toob kokku masinõppe valdkonna praktikuid ja arendab Eesti startup kogukonda. Kõikidele tehnoloogiakaugetele naistele ütleb tech-maailmast vaimustunud Triin, et naine IT-s ei pea olema nagu mees. Kindlasti ei tohi lähtuda stereotüüpidest ning kui tunned, et su praegune töökoht kisub puiseks, astu julge samm IT-sse. Maailm on meie lava ja praegu pole paremat aega asuda tööle mõnda startupi. Rääkisime peale robotite ka ilu-teemadel.

Mis Löwengripi tooteid oled proovinud ja kui kaua?
Löwengripi toodetega on mul kogemust pool aastat, mille jooksul olen proovinud nelja näohooldustoodet: näoseerumit The Serum – Facial Serum, keemilist koorijat Advanced Skin Care – Cell Renewal Facial Exfoliant, AHA ja BHA hapetega näokreemi Advanced Skin Care – Cell Renewal Facial Cream ning sügavniisutavat näomaski Sleeping Sensation – Hydrating Mask.

Mille järgi tavaliselt näotooteid valid ja mille järgi saad aru, et on hea kraam?
Tooted peavad olema lihtsasti kasutatavad, tõhusad ning kasutamine kiire. Ilutoodetesse suhtun teadusliku nurga alt – loen artikleid ja ülevaateid dermatoloogide ja kosmeetikute poolt, et aru saada, kuidas koostisosad nahas toimivad. Sellepärast olen toodete valimisel väga ratsionaalne. Otsin aktiivseid ja toimivaid koostisosi, mis on nahale kasulikud ja tulemuslikud: retinool, hüaluroonhape, AHA ja BHA happed, õlid jne.

Otsin aktiivseid ja toimivaid koostisosi, mis on nahale kasulikud ja tulemuslikud: retinool, hüaluroonhape, AHA ja BHA happed, õlid jne. 

Mul on kombineeritud nahk, mille tõttu olen katsetanud paljude näohooldustoodetega ja aja jooksul jõudnud järeldusele, et minu jaoks toovad näohoolitsuses rahuldust igapäevane rutiin, lihtsus ja tulemuslikkus. Toetan põhimõtet “vähem on rohkem” nii näo- kui juuksehoolduses. Mu igapäevarutiin on lihtne, kuid efektiivne. Boonusena saan näohooldusest nii hommikul kui õhtul emotsionaalse ja füüsilise rahulolu. Löwengripi eelistan ka sellepärast, et näohooldustooted on nii meeldiva, pehme ja naturaalse lõhnaga.

Sinu muljed lemmik Löwengripi toote kohta
Minu jaoks seisneb perfektse naha saladus näoõlides ja -seerumites. Sellepärast on vaieldamatu lemmik jojoba õli sisaldav näoseerum The Serum: Facial Serum.

Minu jaoks seisneb perfektse naha saladus näoõlides ja -seerumites. Sellepärast on vaieldamatu lemmik jojoba õli sisaldav näoseerum The Serum: Facial Serum.

See tõestas ennast minu jaoks kohe, sest toob esile kiired tulemused, kasutus on mitmekülgne ja see läheb sügavatesse nahakihtidesse. Hommikuti kasutan seda niisutamiseks ja õhtuti tungib see sügavale nahka, et seda toita ja pehmendada. Mu nahal on tulnud esile tervislik sära ja mugavustunne. Kannan seda nahale masseerides – seega kaasneb spaa-moment ja rahulik hetk iseendale.

Millega igapäevaselt tegeled?
Tehnoloogiasektorisse jõudsin Fortumo projektijuhina klientide ja äriteenuste suunal. Nende aastate jooksul olen endale tehnoloogia startupide ökosüsteemist tervikpildi loonud: kiiresti kasvavas startupis tegutsenud, ise digitaalseid ärisid loonud ja arendanud. Olen ka ettevõtluse tugiorganisatsioonidega startup kogukonna uuele kvaliteeditasemele viinud. Tehnoloogiasektorisse jõudmine tõi mulle äratundmismomendi – just siit leidsin ambitsioonika grupi inimesi, kes inspireerivad suurte ideede, loominguliste lahenduste ja positiivse ellusuhtumisega. Hiljuti asutasin paari masinõppe (ML) eksperdiga kogukonna North Star AI, mis toob kokku tehisintellekti valdkonna praktikud, toetab kogemuslikku ML haridust ja tõstab teadlikkust ML lahendustest äris.

Mida ütleksid naistele, kes peavad end IT- ja tehnoloogiavõhikuteks?
Silicon Valley või #estonianmafia välisele inimesele võib tunduda, et kõik IT-sektoris on tehniliste oskustega ehk oskavad koodi kirjutada. Tehnoloogiaga töötades ei pea tingimata oskama luua algoritme, tarkvaraarhitektuuri või andmebaase, kuid kindlasti võiks huvi olla konkreetse valdkonna vastu, mõista meeskonnatöö aluseid, ning üldiselt olla uudishimulik ja huvitatud IT-lahendustest. Kui oled valmis programmeerimise algtõdesid õppima, et arendajate keelest aru saada – siis sellest juba piisab!

Kõige olulisem nõuanne naistele tehnoloogiasektoris on jääda iseendaks, ärge proovige olla keegi, kes te pole. Naised tehnoloogiamaailmas ei pea käituma ja mõtlema kui mehed.

Soovitan naistel proovida, ja omal nahal tunda, mis tähendab töötada tehnoloogia startupis või suuremas IT-ettevõttes. Kõige lihtsam on IT-maailma eripära näha ja tunda hackathonidel (N: Garage48). Eestis ja maailmas on ka üha rohkem naistele suunatud programme, mis toetavad naiste sisenemist tehnoloogiasektorisse (kodumaine Tech Sisters, globaalsed Lean In).

Sobivamat momenti kui praegu tehnoloogia maailma siseneda pole, sest Eestis on väga kiiresti kasvavad tehnoloogiaettevõtted ja toetav IT kogukond, kes ootavad enda juurde nii turundajaid, projektijuhte, copyrightereid, disainereid kui spetsiifilise valdkonna spetsialiste geenitehnoloogiast juurani välja.

Sobivamat momenti kui praegu tehnoloogia maailmasse siseneda pole, sest Eestis on väga kiiresti kasvavad tehnoloogia ettevõtted ja toetav IT kogukond…

Kõige olulisem nõuanne naistele tehnoloogiasektoris on jääda iseendaks, ära proovi olla keegi, kes sa pole. Naised tehnoloogiamaailmas ei pea käituma ja mõtlema kui mehed. Tehnoloogiasektoris ei ole võimalik mugavustsooni jääda – iga naine ja mees peab olema valmis ennast tõestama, kuigi naised võibolla teinekord isegi topelt. Aga kui see tõestamine läbi tegude ja töö on tehtud, siis läheb juba lihtsamalt.